Własny sklep internetowy – od czego zacząć?

W ciągu kilku ostatnich lat handel w internecie stał się bardzo popularny. Bez wychodzenia z domu i stania w kolejkach. Z dostawą prosto do domu nawet już następnego dnia. Możliwością zaoferowania konkurencyjnej ceny. Redukując koszty utrzymania sklepu do koniecznego minimum. Zadowoleni są i klienci i przedsiębiorcy. Może zaczniesz sprzedawać i Ty?

Sprzedawać możesz dosłownie wszystko. Od rękodzieła, przez towar ściągnięty z zagranicy, po odsprzedaż produktów wyprzedażowych. Jeśli masz dobry pomysł możesz łatwo i szybko zarobić duże pieniądze bez wychodzenia z domu.

Jak zacząć?

Nie musisz od razu zakładać własnego sklepu internetowego. To dodatkowe koszty, ale też więcej czasu poświęconego na obsługę. Jeśli dopiero zaczynasz, a oferowany przez Ciebie towar jest unikatowy i w ograniczonej ilości, przyjrzyj się portalom aukcyjnym. Takie miejsca w sieci jak Allegro czy Olx zna każdy. Pamiętaj jednak, że to dobry pomysł na dorobienie do etatu, czy podczas urlopu macierzyńskiego. Jeśli natomiast chcesz sprzedawać na szerszą skalę musisz założyć działalność gospodarczą, a więc również odprowadzać podatki.

Pomoc na start

Jeśli zdecydujesz się na pracę na własny rachunek sprawdź możliwość otrzymania dofinansowania na założenie działalności gospodarczej. Pomoc taką oferują między innymi Powiatowe Urzędy Pracy. Zazwyczaj możesz liczyć na ponad 20 tys. zł, które przeznaczysz na zakup potrzebnego sprzętu, części towaru, czy stworzenie witryny sklepu internetowego. Pamiętaj jednak, że musisz być osobą bezrobotną, bo złożenie wniosku wymaga rejestracji w urzędzie. Jeśli masz dobry pomysł i udowodnisz, że masz duże szanse na jego realizację, otrzymasz dodatkowe pieniądze. Taka pomoc na pewno Ci się przyda.

Co można sprzedawać?

Wszystko. Dosłownie wszystko to, na co znajdziesz kupca. Dużą popularnością w sprzedaży online cieszą się rzeczy unikatowe, ręcznie wykonywane. Może być to biżuteria, obrazy, rzeźby, ale też kosmetyki czy ozdoby do domu. Bardzo popularne są dziś meble tworzone specjalnie pod klienta, często z materiałów pochodzących z recyklingu. Ale równie dobrze możesz sprzedawać poradnik, jak grać w Book of Ra na automatach. Jeśli znajdziesz kupców to dlaczego nie? Ikoną internetowej sprzedaży jest Sophia Amoruso, która w wieku 23 lat założyła „Nasty Gal”. Zaczęła od sprzedaży przerobionych ubrań na portalu eBay. W ciągu trzech lat jej zyski wzrosły z 223 tys. dolarów do aż… 23 mln dol.! Można? Można! Zaryzykuj, a osiągniesz sukces. Praca online daje duże możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?