Niedoceniany niezbędnik

Dziś zaśmiewamy się do łez ze sceny filmu „Nie lubię poniedziałku”, gdy policjant zatrzymuje przebiegających na czerwonym świetle ludzi, którzy śpieszą się do kiosku, bo „rzucili” papier toaletowy. Za karę muszą popilnować przez 5 minut jego synka, nie przyjętego do przedszkola z powodu panującej grypy. Opowiadają bajki, w których główną rolę odgrywa ten upragniony przedmiot – zwykły, szary, niepachnący.

Obecnie, gdy w każdym markecie widzimy stosy opakowań tego artykułu higienicznego i ciężko wyobrazić sobie problem z zaopatrzeniem. Producenci prześcigają się w wymyślaniu różnych faktur, zapachów, kolorów. Tak więc mamy do wyboru papier toaletowy dwuwarstwowy, trójwarstwowy, rumiankowy, aloesowy, z misiami, pieskami, smokami, kwiatami, muszlami, biały, żółty, niebieski, zielony, extra długi, extra mocny itd. Wydawałoby się, że w naszym świecie wspomniany wcześniej problem filmowy nie występuje.

 

Jednak nie ma nic bardziej powszechnego, irytującego i stresującego niż brak papieru toaletowego w toalecie w pracy, w szkole, na uczelni lub w galerii handlowej. Mimo, że regularnie uzupełniany, często okazuje się, że brak go wtedy, gdy jest nam najbardziej potrzebny. Zapobiegliwi noszą w torebce czy kieszeni chusteczki higieniczne. A w domu? Czy nie miewamy wrażenia, że zmiana „pana rolki” przypada w udziale zawsze nam?

 

Ilość zużytych rolek w ciągu tygodnia, miesiąca, czy nawet roku, zależy od ilości osób mieszkających w danym budynku. Prawie pewne jest to, że każdy z nas kilka razy miesiącu doświadcza tego stanu, że jest jedyny na świecie od spraw porządkowych,  kiedy wydaje mi się że trójkąt rozpakowuję ciągle nową rolkę osobiście. Producenci robią co mogą, aby umilić chociaż w pewien sposób, nam tę konieczność. Istnieją specjalne wzory, nakładane na papier toaletowy, mogą one być wytłaczane, albo w innym, nieco ciemniejszym kolorze. Na rolkach papieru pojawiają się już motylki, a nawet istniej papier w formie banknotów dolarowych. Izopaper Sp. z o.o. to polski producent z tradycjami, oferujący nie tylko papier toaletowy, ale także ręczniki do sprzątania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?