Osobliwe miejsca w Rumunii

Osobliwe miejsca, to takie które są dość niepowtarzalne, a także mają w swojej ofercie coś niezwykłego, często trochę ukrytego i tajemniczego. Bywa że różne przekonania mówią, różne rzeczy, także nieco bardziej sprzeczne. Okolice, stanowią swoisty klimat, a towarzyszy im aura tajemniczości, dzikości i nieokrzesanego piękna natury. Tylko dzikie zwierzęta pozwalają przypomnieć o wielkości przyrody, jej potędze, a jednocześnie ich nocne wycie, przyprawia o gęsią skórkę. Jednocześnie tłumacząc, to co wydawać by się mogło bardzo prawdopodobne, wręcz oczywiste. Kraina piękna i przekorna, tajemnicza i straszna, równie piękna, jak też i niebezpieczna, to miejsce, to Transylwania w Rumunii.

Region słynący ze sławy, spowodowanej legendami na temat istnienia rzekomych istot siejących zgrozę i o nadludzkich zdolnościach. Jeną z nich była telepatia, a inne, to możliwość hipnozy i zmuszania ludzi do uległości, możliwość zawładnięcia całkowicie umysłem innej istoty, a także konieczność żywienia się tylko krwią żyjących, chodzi rzecz jasna o Nosferatu, czyli wampiry. Łatka krainy wampirów, od zamierzchłych czasów, była dopięta właśnie Rumunii, a to za sprawą okrutnego hrabiego, który wydawał rozkazy, nabijania na pal swoich wrogów i złoczyńców.

romania-ok

Za sprawą książki o wyczynach wampirów, której akcję umiejscowiono właśnie w słynnej Transylwanii, owe wcześniejsze podania, zyskały tylko na sile. Do dzisiejszego dnia, nie wiadomo co jest fałszem, spowodowanym zbiegami okoliczności, co legendą, a co tylko wymysłem samego autora książki, który być może spędził jakiś czas w okolicach, albo zainteresował go sam ów region z powodu informacji o tym, historycznym władcy, okrutnym Wladzie Palowniku. Istnienie dzikich zwierząt, zamieszkujących ten region, także powoduje kolejne znaki zapytania, a także wzbudzać może respekt i wyjaśnienie niektórych informacji o istnieniu pogryzionych przed wiekami. Jak powszechnie wiadomo, wędrówki w górskich regionach, bywają niebezpieczne, a spotkanie w czasie takiej wyprawy wygłodzonego niedźwiedzia, albo stado wilków, mogłoby zakończyć się dość tragicznie. Mimo tego, warto skorzystać z propozycji wycieczki do Rumunii, aby móc samemu przekonać się o tym regionie i jego osobliwych urokach.

Wycieczki do Rumunii są obecnie dość mocno popularne, wiele biur podróży oferuje tego typu wczasy. Warto sprawdzić oferty różnych biur podróży i zobaczyć co dane biuro oferuje.

Dodaj komentarz