Rewolucyjna Dieta Oxy

Dietetycy niezmiennie prześcigają się w opracowywaniu nowych zaleceń żywieniowych, mających pomóc osobom z otyłością bądź nadwagą w osiągnięciu oraz, co chyba najważniejsze, utrzymaniu idealnej, szczupłej sylwetki. Kilka lat temu bardzo popularna była dieta Dukana, która jednak po pewnym czasie została uznana za niezdrową. Niedawno pojawił się nowy sposób odżywiania, przez wielu uważany za bardzo skuteczny i niemalże rewolucyjny. Mowa oczywiście o diecie Oxy. 

Na czym polega Dieta Oxy?

Jest to nowy rodzaj diety białkowej, która jednak, dzięki wprowadzeniu pewnych zmian przez specjalistów, nie niesie ze sobą negatywnego wpływu na organizm, jak to miało miejsce w przypadku cieszącej się złą sławą diety Dukana. W przypadku tego nowego sposobu żywienia właściwie całkowicie wyeliminowane zostały niepożądane efekty uboczne związane z przyjmowaniem zbyt dużej ilości protein, takie jak chociażby zaparcia, problemy trawienne, bóle nerek, trzustki czy wątroby. Osoby pragnące schudnąć bez konieczności ciągłego głodzenia się i przyjmowania bardzo niewielkich ilości pokarmów, powinny koniecznie spróbować diety Oxy, ponieważ nie polega ona na głodzeniu się, a przyjmowaniu określonych produktów w taki sposób, by stosunek białek do tłuszczów i węglowodanów był ustawiony w odpowiedniej proporcji. Inną wielką zaletą tej diety jest to, że w krótkim czasie przynosi ona bardzo widoczne efekty – w ciągu trzech tygodni niektórzy ludzie są w stanie schudnąć nawet 15 kilogramów!

Na jakich produktach przede wszystkim opiera się Dieta Oxy? Dieta ta bazuje na składnikach takich jak: kefir, serek wiejski, mleko (będących źródłem białka zwierzęcego), szpinak, bób, fasola, ciecierzyca (dostarczających białka zwierzęcego), żurawina i inne owoce suszone (zaopatrujące ludzkie ciało w porcję węglowodanów). Z podanych produktów osoba korzystająca z diety przyrządza nie tylko pełnowartościowe posiłki, ale także shake’i proteinowe, które nie tylko przyspieszają proces redukcji tkanki tłuszczowej, ale także są przepyszne!

Dodaj komentarz