Od czego zależy jakość badania USG?

Badanie to wykonywane jest w różnych sytuacjach. Pozwala zobaczyć, co się dzieje w organizmie, a przy tym jest bezpieczne i bezbolesne. Nie zawsze wykonuje się je dla postawienia diagnozy. Czasem ma na celu zorientować się, czy leczenie albo rekonwalescencja przebiegają poprawnie. Wykonuje się także USG w czasie ciąży. Ma ono wtedy na celu określić, czy dziecko rozwija się prawidłowo.

Lekarz Ginekolog z Krakowa

Jakość badania

Jakość samego badania, jak i wykonanego odczytu, to bardzo ważne zagadnienia. Bo choć badanie jest proste i zwykle nieuciążliwe, to nie jest tak, że zawsze można mieć takie samo zaufanie do jego wyników. Bardzo ważne jest więc, by decydować się na nie tam, gdzie można mieć pewność, że zostanie wykonane na najwyższym poziomie. Istotny jest wiek urządzeń. W Krakowie można je wykonać w różnych miejscach. Niekoniecznie opłaca się iść tam, gdzie najbliżej czy najtaniej. Diagnoza musi być trafna, a to gwarantuje dobra jakość obrazu i większy komfort pracy z urządzeniem. Od jakości obrazu zależy, czy dostrzeże się jakieś nieprawidłowości, co ma znaczenie dla doboru metody leczenia. Z tych powodów, idąc na USG w Krakowie, trzeba iść tam, gdzie sprzęt jest nowszy. Badania za pomocą aparatury sprzed dziesięciu lat nie można polecić ani dla osób z problemami zdrowotnymi, ani dla kobiet w ciąży.

USG wykonane w Krakowie

Kolejny czynnik

Kolejnym czynnikiem od którego zależeć będzie, jakie korzyści odniesie się z uzyskania obrazu wnętrza organizmu za pomocą aparatu USG jest wiedza i doświadczenie lekarza. Powinien go odczytać ktoś, kto dobrze się na tym zna. Przeoczenie czegoś może mieć bardzo negatywne konsekwencje dla zdrowia. Kolejny czynnik to przygotowanie do badania. Na ogół nie jest konieczne. Wyjątkiem jednak jest, gdy chodzi o jamę brzuszną oraz pęcherz moczowy. Osoba kierująca na USG powinna o tym powiedzieć. Jeśli robi się badanie brzucha, to trzeba być na czczo. Natomiast dla postawienia diagnozy związanej z pęcherzem moczowym powinien być on wypełniony.

Dodaj komentarz