Plecak na co dzień i na podróż

Jeśli kupujemy plecak, to najczęściej chcemy, by był praktyczny na co dzień – tak byśmy mogli łatwo spakować niezbędny sprzęt do pracy czy do szkoły. Ale warto też, by plecak nadawał się na urlop. W końcu przyda się, gdy będziemy chodzić po górskich szlakach, zwiedzać miasta czy chociażby zabierać się na piknik. O czym zatem powinniśmy pamiętać, wybierając uniwersalny plecak?

Kompromis pomiędzy wagą a komfortem

Współczesne plecaki mają często bardzo wiele udogodnień czy akcesoriów. Są też wykonane nierzadko z materiałów bardzo wysokiej klasy, które zapewnią nieprzemakalność oraz trwałość na długie lata. To wszystko jednak musi przekładać się na wagę plecaka. Oczywiście im lepsze i trwalsze materiały oraz im więcej dodatkowych akcesoriów, tym cięższy będzie nasz plecak. A jeśli korzystamy z niego na co dzień, powinnyśmy zadbać o to, żeby plecak nie był zbyt ciężki. Podobnie ma się też sytuacja, gdy lubimy na przykład długie wędrówki po górach. Najlepiej więc postawić na kompromis pomiędzy wytrzymałością i komfortem a wagą. Możemy tu wybrać plecaki Dakine. Ta amerykańska firma produkuje bardzo trwałe plecaki, które jednak są na tyle lekkie, że możemy je nosić bez obaw o nasz kręgosłup.

Odpowiednia pojemność

Kluczową sprawą w przypadku każdego plecaka jest też oczywiście jego pojemność. Jeśli potrzeby nam plecak jedynie na krótkie wycieczki, możemy wybrać taki o pojemności do 20 litrów. Takie modele mogą się okazać jednak zbyt małe na codzienne użytkowanie w mieście. Jeśli zatem szukamy czegoś bardziej uniwersalnego, lepszy będzie taki model, którym pomieścimy do 30 litrów. Biorąc pod uwagę to, że użytkując plecak na co dzień być może będziemy przenosić w kim na przykład laptop, warto dopasować też jego kształt do naszych potrzeb. Na rynku są też bardziej specjalistyczne plecaki, w których będziemy mogli zmieść na przykład buty narciarskie albo do snowboardu. Są też ciekawe modele ze specjalnym systemem szybkiego mocowania deskorolki. Wydaje się jednak, że na przeciętne potrzeby, idealne będą plecaki o pojemności od 20 do 30 litrów. Zmieścimy tam wszystkie niezbędne rzeczy, które powinniśmy mieć pod ręką – czy to w mieście, czy podczas podróży.

Design i kolor plecaka

Dzisiejszy plecak nie musi być jednak tylko praktyczny, ale też modny i gustownie zaprojektowany. Takie są na przykład plecaki DakineMamy do wyboru wiele niebanalnych wzorów i oryginalnych kolorów. Jednak jeśli wolimy klasykę, możemy wybrać proste, czarne lub brązowe modele bez żadnych zbędnych ozdobników.

Dodaj komentarz