Depilacja laserowa – obalamy mity!

Jak pokazują dane statystyczne większość kobiet zaczyna się depilować w bardzo młodym wieku. W Polsce już nastolatki około 12,5 roku życia po raz pierwszy usuwają zbędne owłosienie, przede wszystkim z nóg i pach. Nic dziwnego, że producenci z branży kosmetycznej i z dziedziny medycyny estetycznej prześcigają się w tworzeniu coraz to doskonalszych produktów ułatwiających przeprowadzenie tego zabiegu. Jedną z najpopularniejszych metod, cieszących się ogromną popularnością w ostatnich latach jest depilacja laserowa. Jednak wokół tego rozwiązania narosło wiele sprzecznych opinii, jedni twierdzą, że usunięte w ten sposób włoski już nigdy nie odrosną, inni, że wręcz przeciwnie. Są i tacy, wedle których zabiegi laserowe są ryzykowne, bolesne i niebezpieczne dla zdrowia. Jak jest naprawdę? 

Czym jest depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest zabiegiem bezinwazyjnego usuwania zbędnego owłosienia. W jego trakcie wiązka światła laserowego przenika przez skórę i, nie naruszając struktury naskórka, niszczy mieszki włosowe. Mamy tu do czynienia ze zjawiskiem fototermolizy – wiązka światła jest pochłaniana przez melaninę i dzięki powstałej w ten sposób energii cieplnej dochodzi do zniszczenia cebuli włosa.

Bezpieczeństwo

Depilacja laserowa jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, o ile zostanie poprzedzona  konsultacją z dermatologiem, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Wbrew krążącym opiniom, emitowane w trakcie zabiegu światło nie niesie ze sobą negatywnego wpływu na organizm. Długość fali laserowej wynosi jedynie 800 nm, dzięki czemu nie przenika w głąb skóry, ani nie oddziałuje na żadne organy wewnętrzne.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

W większości przypadków zabieg depilacji laserowej nie wiąże się z doznaniami bólowymi. Pacjent może jedynie odczuwać lekki dyskomfort objawiający się szczypaniem i pieczeniem. Stopień nasilenia tych objawów będzie rzecz jasna różny w każdym przypadku. Wszystko zależy od depilowanego miejsca oraz od indywidualnych predyspozycji osoby poddającej się zabiegowi.

Skuteczność

Depilacja laserowa uznawana jest za najskuteczniejszą metodą usuwania zbędnego owłosienia. Warunkiem osiągnięcia trwałego efektu jest jedynie powtórzenie zabiegu od trzech do pięciu razy (ilość zależy od indywidualnego przypadku). Jest to konieczne, ponieważ nie wszystkie włosy rosną jednocześnie, niektóre mogą pozostawać w stanie uśpienia przez okres 6-10 tygodni. Po wykonaniu serii zabiegów, pozbywamy się niechcianego owłosienia właściwie na zawsze, aczkolwiek w niektórych przypadkach wymagane jest powtórzenie zabiegu, zwykle jednorazowe, ponieważ może się zdarzyć, że pojedyncze włoski pojawią się na nowo.

Wybór miejsca na przeprowadzenie zabiegu

Bardzo ważne jest, aby zabieg przeprowadził wykwalifikowany personale przy użyciu wysokiej klasy sprzętu. Zagwarantuje nam to dobre, długotrwale efekty i bezpieczeństwo, a co za tym idzie, również komfort psychiczny. Dlatego dobrze rozejrzeć w ofertach konkurencyjnych salonów i wybrać ten budzący największe zaufanie. Najlepsza depilacja laserowa Rzeszów powinna też posiadać wszystkie niezbędne w tym wypadku certyfikaty, dyplomy i atesty. Dobrze też, jeżeli wybrany punkt zapewnia konsultację dermatologiczną na miejscu, oszczędzi nam to bowiem czasu i przyspieszy cały proces.

One thought on “Depilacja laserowa – obalamy mity!

Dodaj komentarz