Z jakiego materiału wybrać meble ogrodowe?

Wraz z nadejściem wiosny wielu z nas staje przed dylematem, jakie meble ogrodowe kupić, by długo i bezproblemowo się nimi cieszyć. Wybór ten nie jest łatwy, gdyż sklepy są pełne rozmaitych elementów wyposażenia. Jakie meble wybrać, by spełniły swoją rolę?

Pierwszą istotną rzeczą, jaką musimy wziąć pod uwagę, jest to, gdzie nasze meble będą stały. Jeśli potrzebujemy wyposażenia do ogrodu, które będzie tam przez całe lato, powinniśmy zdecydować się na zakup artykułów odpornych na korozję i wytrzymałych. Jeśli natomiast mamy do zagospodarowania zakryty taras, właściwie każdy mebel będzie odpowiednim wyborem. Dobrze jest jednak wybierać produkty wysokiej jakości, wykonane z trwałych materiałów, aby meble służyły nam jak najdłużej.

Z jakich materiałów są wykonywane meble ogrodowe? Do najpopularniejszych surowców wykorzystywanych do ich produkcji należy drewno. Jest to chyba najbardziej uniwersalny z materiałów. Wybierając drewniane meble możemy być pewni ich trwałości. Warto jednak pamiętać, aby naolejować ławki ogrodowe oraz inne stojące na powietrzu meble, tak aby zapewnić im maksymalną odporność na warunki atmosferyczne. Meble drewniane będą też odpowiednim wyborem zarówno do domów utrzymanych w tradycyjnym wystroju, jak i do nowoczesnych wnętrz.

Oprócz drewnianych mebli, warte polecenia są także elementy wyposażenia ogrodu wykonane z rattanu. Jest to niezwykle popularny w ostatnich latach surowiec. Jego niewątpliwą zaletą jest lekkość, którą to cechą z pewnością góruje nad meblami drewnianymi. Wyobraźmy sobie bowiem sytuację, że musimy przenieść ławki ogrodowe z jednego miejsca podwórka na drugie. Z pewnością mebel wykonany z rattanu sprawi nam pod tym względem mniej problemu niż takiej samej wielkości drewniany czy metalowy. Rattan jest jednak materiałem dość mało odpornym na deszcz i wilgoć, pamiętajmy więc by wybierać go głównie na zadaszone tarasy lub balkony.

Najtańszym materiałem, z którego wykonuje się meble ogrodowe jest plastik. Jego podstawową zaletą jest lekkość, szeroki wybór kolorów i wzorów oraz stosunkowo niska cena. Jest to jednak materiał mało trwały, może bowiem zmieniać kolor pod wpływem słońca, nie jest także materiałem odpornym na mróz, pod wpływem którego może pękać.

Kupując meble ogrodowe, oprócz wyboru odpowiedniego ich wzoru oraz rozmiaru, zwróćmy także uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Jego odpowiedni wybór pozwoli nam się długo i bezproblemowo cieszyć nowym nabytkiem.

Dodaj komentarz