Rozważasz instalację paneli słonecznych na dachu Twojego domu lub firmy?

Jeśli jesteś na tak w kwestii OZE, przed zakupem postaramy się odpowiedzieć na wszelkie Twoje pytania. Co powiesz na stale obniżające się ceny paneli słonecznych? Jak w przypadku, każdego odnawialnego źródła energii, również energia pozyskana ze słońca szybko się odnawia w dość krótkim czasie. Zastanawiasz się, w jaki sposób energia naturalna ze słońca przekształca się w zdatny do użytku prąd? Ważne zadanie pełnią w tym procesie regulatory ładowania mppt.

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz znać się na fotowoltaice, żeby z niej korzystać. Zostaw to fachowcom. Nasz sklep dostarcza gotowe zestawy solarne, abyś Ty w każdym miejscu mógł korzystać z zasobów, jakie daje energia słoneczna. Każdy z tych kompleksowych rozwiązań zawiera tzw. regulatory ładowania mppt. Niezależnie, czy celem jest dach domu, altanka w ogrodzie czy np.kamper lub łódź, bez regulatorów się nie obejdzie. To właśnie one regulują poziom pozyskanej energii. Dostępne są regulatory ładowania mppt oraz pwm. Ich rolą jest utrzymanie pełnego naładowania akumulatora oraz niedopuszczenie do jego przeładowania/rozładowania.

Czym sugerować się podczas wyboru regulatorów ładowania mmpt? Sprawdź ich obciążalność, bo wtedy będziesz wiedział, czy możesz zastosować gotowy zestaw słoneczny, czy posłużą do systemu bardziej zaawansowanego. Każdy z dostępnych modeli regulatorów rzetelnie opisujemy wraz z ważnymi parametrami technicznymi. Kontrolery ładowania mmpt wyróżnia m.in. innowacyjna technologia śledzenia punktów mocy maksymalnej (MPPT) oraz umożliwienie ładowania akumulatorów o różnych napięciach pracy.

Regulatory ładowania mppt lepsze od pwm?

Aktualnie te inteligentne urządzenia mają dużą przewagę nad wersją pwm. Pamiętaj, aby rozwiązania fotowoltaiczne były skuteczne, ważne jest dobranie właściwych komponentów, w tym regulatorów ładowania. Jako niezbędny element zespołu, musi spełniać właściwie swoją rolę. Regulator umożliwia monitoring napięcia oraz wejściowego natężenia prądu z paneli słonecznych. Jak działa taki regulator? Energia zgromadzona ze słońca kumulowana jest w magazynie, czyli akumulatorze. Poza określona ilość paneli słonecznych zależną od zapotrzebowania na energię w danym obiekcie, potrzebny Ci będzie regulator ładowania mppt, który będzie kontrolował zużycie prądu. Dzięki temu nawet w dni bez słońca będziesz mógł korzystać z energii. Kontrola ładowania akumulatora to jedna z najważniejszych zadań sprawnego systemu fotowoltaicznego.

Dodaj komentarz