Jak filtrować wodę w mieszkaniu?

Woda przychodząca z wodociągu miejskiego do naszego bloku nie zawsze jest najlepszej jakości. Wypływ na to ma bardzo wiele czynników, ale przede wszystkim jest to sposób uzdatniania oraz jakoś rurociągu. Chodzi tutaj przede wszystkim o zastosowane materiały, z jakich wykonane są rury miejskiego wodociągu. Jeśli są to rury stalowe, żeliwne, azbestowe, zapach będzie odpowiedni dla każdego z tych rodzajów. Jednak jak sobie radzić z sytuacją, gdy do mieszkania doprowadzana jest woda, która na przykład wydaje nieprzyjemny zapach, lub jest niedobra w smaku?

Teoretycznie woda, jaka pojawia się w naszych kranach, jest wodą pitną. Znaczy to ni mniej ni więcej tyle, że spełnia ona określone rygorystyczne normy, umożliwiając jej bezpośrednie spożycie przez ludzi i zwierzęta. Uzdatnianie wody wykonywane jest na różne sposoby, z czego najpopularniejszym jest bez wątpienia jej chlorowanie. W ten sposób uzdatniana jest również woda w basenach i innych tego typu zbiornikach wodnych, gdzie kąpią się ludzie. Zawsze istnieje bowiem możliwość, że ktoś się takiej wody napije. Uzdatnianie ma jednak pewną wadę, zwłaszcza jeżeli wykorzystywany jest do tego chlor. Wtedy bowiem woda miewa nieprzyjemny zapach, im im bliżej miejsca uzdatniania mieszkamy, tym problem wydaje się być większy.

W niektórych regionach Polski woda jest ozonowana, dzięki czemu nie posiada ona tego nieprzyjemnego zapachu i smaku. Jest natomiast przyjemnie orzeźwiająca. Niemniej wciąż w bardzo wielu miejscach, a należy do nich nawet Warszawa na całkiem dużym obszarze, ozonowanie nie jest stosowane. Można by zapytać, czy jakiekolwiek uzdatnianie jest konieczne? Otóż tak, inaczej woda mogłaby być nasączona bakteriami i zarazkami, które mogłyby wywołać różne choroby i zakażenia. Jeśli chcemy polepszyć jakość wody w mieszkaniu, możemy zastosować odpowiednie filtry. Dzięki temu woda nie będzie posiadała brzydkiego zapachu i smaku, a także będzie o wiele bardziej orzeźwiająca. Filtry do wody możemy zakupić w każdym większym markecie budowlanym, z czego najpopularniejsze są bez wątpienia filtry węglowe. Sprawdź więcej informacji na: http://www.klarsan.eu/uzdatnianie,warszawa

Jak widać, sposób w jaki uzdatniana jest woda ma duży wpływ na to jaka jest jej jakość. Jeżeli nie chcemy czuć nieprzyjemnego zapachu lub mieć problemów z wypiciem wody bezpośrednio z wodociągu, wystarczy zainstalować odpowiednie filtry tuż przed miejscem poboru wody. To zapewni nam o wiele lepsze warunki korzystania z bieżącej wody, a także wcale nie będzie nas wiele kosztować. Filtry wymienia się raz na kilka miesięcy, a ich ceny są niskie.

Dodaj komentarz