Najlepsze buty dla najmłodszych

Czy twój maluch już organizuje podróże po całym domu na czworaka? A może podejmowaliście już wspólnie pierwsze próby stawiania prawdziwych kroków? Jeżeli tak, to niby-buciki z miękkiego materiału lub grube skarpetki już nie wystarczą. Przyszła pora na zakup pierwszego obuwia z prawdziwego zdarzenia.

Na początek, dobrze, aby dziecko chodziło po domu na bosaka, a stopa jak najdłużej była niczym nieskrępowana. Oczywiście, zawsze przyjdzie ten moment, w którym wyjdziemy razem na pierwszy pieszy spacer. Pamiętajmy, aby już od pierwszych kroków uważnie obserwować naszego malca, a gdy tylko zauważymy, że małe stópki są stawiane niewłaściwie, niezwłocznie umówmy wizytę u dziecięcego ortopedy. On z pewnością będzie miał dla nas wiele rad i wskazówek, nie tylko jak zniwelować istniejący problem, ale też, w jaki sposób zaradzić powstawaniu kolejnych.

Kupując pierwsze buciki dla naszej pociechy należy pamiętać o kilku prostych zasadach. Sprawdźmy, czy wybrany model jest stabilny, a jego podeszwa miękka. Ważne, by materiał, z którego uszyto buty, cechował się przewiewnością. Dobrze, jeżeli producent zadbał też o jakość wykonania – tak aby małe stópki się nie obtarły. Najlepiej kupić buty danielki, bo ich cena nie odstrasza i sa produkowane przez polską fabrykę. Możemy sprawdzić, czy wybrana przez nas firma posiada pozytywne opinie instytucji medycznych.

Wiele osób zadaje pytanie: czy używane? Jeśli zakup nowego markowego obuwia przekracza twoje możliwości finansowe, nie szukaj ofert noszonych bucików tych samych firm. Słuszną jest powszechnie znana opinia, że każdy maluch wyrabia buciki na swój sposób. Jeżeli założymy więc obuwie z już wygniecioną wkładką, stopa narażona jest na zniekształcenia. Nie można mieć pewności czy pierwszy właściciel nie miał przypadkiem skłonności do koślawego chodzenia. Lepiej więc jest kupić tańsze buty, ale nowe. Przy czym zwróć uwagę na kilka rzeczy. Ich podeszwa na pewno nie może być zupełnie płaska, a wewnątrz powinna znajdować się wyprofilowana wkładka.

Problemów przysporzy zapewne dobór rozmiaru. Możemy zmierzyć stopę dziecka, ale nie zależnie od tego i tak powinno ono włożyć but na nogę. Dobrze też, jeżeli przejdzie się bądź przebiegnie po sklepie jeszcze przed dokonaniem transakcji. Jeżeli wszystko będzie w porządku, z uśmiechem skierujmy się w stronę kasy lub zakupmy identyczny mode przez internet bo jest o wiele taniej.

Dodaj komentarz