Jak zwalczyć pluskwy?

Pluskwy bywają prawdziwym utrapieniem dla każdego, który doświadczył  ich obecności w swoim lokum. Pluskwa domowa to mały robak, żywiący się krwią zwierząt ciepłokrwistych, najczęściej człowieka. Mitem jest stwierdzenie, jakoby powodem ich wylęgania miałby być brud oraz brak higieny. Prawa jest taka, że pluskwy domowe bardzo łatwo przenieść na ubraniach, sprzęcie elektronicznym oraz każdym przedmiocie codziennego użytku. Twój pies również może być winowajcą i przenieść je w swojej sierści. Najczęstszą przyczyną jest jednak nocleg w innym obiekcie niż miejsce zamieszkania. Z tymi owadami nie ma żartów, bowiem przenosić mogą one groźne dla człowieka bakterie. Jak się zatem ich pozbyć, kiedy postanowią zagościć w naszych progach?

UGRYZIENIA PLUSKWY DOMOWEJ – JAK ROZPOZNAĆ?

Ukąszenia pluskiew możemy odczuwać na różnorakie sposoby, w zależności od indywidualnych predyspozycji. Najczęściej są to swędzące, czerwone ugryzienia, które przypominają ukąszenie komara. Bardzo łatwo pomylić je z wysypką, bądź wspominanym wcześniej śladem po komarze. Nie należy bagatelizować owych znaków, ponieważ im dłużej zwlekamy, tym pluskiew jest zdecydowanie więcej.

SPOSOBY NA ZWALCZENIE PLUSKWY DOMOWEJ

Porządki – I to konkretne. Jeśli chcemy, aby odpluskwianie przyniosło pożądane efekty, nie obędzie się bez „wywrócenia domu do góry dogami”. Musimy pozbyć się wszystkich pluskiew, które zagnieździły się w naszym domu. Należy zajrzeć w każdy kąt, nawet ten bardzo trudno dostępny. Najczęściej pluskwy znaleźć można w okolicach łóżka, ale nie jest to regułą. Szafki, listwy podłogowe, ubytki w ścianie – to wszystko wymaga szczegółowych oględzin. Ponadto, należy wyprać wszystkie ubrania i tkaniny w wysokie temperaturze. Materac, w którym często możemy napotkać pluskwy potraktujmy żelazkiem, bądź specjalnym urządzeniem parowym. Wysoka temperatura jest zabójcza dla tych insektów.

Firma dezynsekująca – Często okazuje się, że w pojedynkę ciężko będzie nam w stu procentach usunąć pluskwy domowe. Najlepszym i najefektywniejszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie firmy dezynsekującej, która w odpowiedni sposób zadba o to, aby pozbyć się ich z naszego mieszkania. Dysponuje ona specjalistycznym sprzętem oraz środkami chemicznymi, które są w stanie wyeliminować nieproszonych gości. Należy korzystać z zaufanych firm, które posiadają odpowiednie kompetencje oraz poparte certyfikatami umiejętności.

Zwalczanie pluskwy może okazać się nie lada wyzwaniem dla niejednej osoby. Głównie zależy nam na tym, aby problem więcej nie powracał, a i w tym przypadku łatwo do tego dopuścić. Korzystając z firmy dezynsekcyjnej, możemy być pewni rezultatów działania, a co za tym idzie – spać spokojnie.

Dodaj komentarz