Przygotowania do układania paneli podłogowych

Pokrycie podłogi to jedna z ważniejszych spraw, o jaką należy zadbać podczas remontu lub budowy domu. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ podłoga jest jedną z największych powierzchni, która obok ścian i sufitu zwraca na siebie uwagę. W związku z tym powinna ona być czysta, schludna, estetyczna, a także powinna spełniać zadania użytkowe, takie jak zapewnianie oparcia i komfortu osobom, które po niej chodzą. Bardzo często osoby układające podłogi w swoich domach decydują się na specjalne panele podłogowe. Są to materiały charakteryzujące się trwałością, praktycznością oraz estetyką. Przed ich ułożeniem należy jednak pamiętać o odpowiednich przygotowaniach.

Podkłady wyciszające pod panele podłogowe?

Wybór odpowiednich paneli

Decydując się na pokrycie podłogi panelami, należy zastanowić się nad tym jakie produkty będą spełniały konkretne oczekiwania. Bardzo popularne są panele drewniane wykonane z różnych gatunków drewna. Zapewniają one estetyczny wygląd oraz wieloletnią trwałość. W ofertach polskich sklepów dostępne są panele drewniane, laminowane, pokrywane lakierem, olejem czy też melaminą. Wybierając takie produkty należy też zwrócić uwagę na ich grubość oraz powierzchnię paneli znajdujących się w jednej paczce. Trzeba ją dopasować do powierzchni pomieszczenia z uwzględnieniem zapasu na ewentualne docinanie, itp.

Kupno właściwego podkładu

Same panele nie wystarczą do pokrycia podłogi. Konieczne jest również kupno produktu, jakim jest podkład pod panele. Do niedawna wybór był prosty – kupowano najprostszą piankę, która nie posiadała zbyt wielu korzystnych cech. Aktualnie w ofertach polskich sklepów można znaleźć bardzo wiele typów podkładów korkowych, gumowych, specjalnych mat, itp. W zależności od rodzaju zapewniają one doskonała izolację cieplną lub w doskonały sposób przepuszczają ciepło. Podkład pod panele zapewniający dobre przepuszczanie ciepła jest idealnym rozwiązaniem w pomieszczeniach, w których stosowane jest ogrzewanie podłogowe.

Warto też dodać, że dobry podkład pod panele powinien charakteryzować się doskonała izolacją akustyczną. Produkty tego rodzaju bardzo dobrze wchłaniają dźwięki, dzięki czemu nie przedostają się one na niższe piętra budynku podczas chodzenia po nich oraz w czasie wykonywania innych głośnych czynności.

Na terenie naszego kraju działa bardzo sporo stacjonarnych oraz internetowych sklepów, które mogą pochwalić się niezwykle szerokim asortymentem podkładów pod panele. Godne polecenia są szczególnie sklepy internetowe, których asortyment jest dostępny dla klientów z całej Polski.

Zobacz także facebook: https://www.facebook.com/Sklep.internetowy.Podlogi24.NET/photos/a.183986848393306.20745.180110252114299/539971616128159/?type=1&theater

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?