Zarządzać magazynem – łatwo powiedzieć…

Praktycznie każda większa firma na pewnym etapie swojego działania zmierzyć się musi z poważnym problemem. Gdzie przechowywać środki ruchome potrzebne do codziennej pracy. Magazyn, mniejszy lub większy, w dzisiejszych czasach to już konieczność. Jako że bałaganu nikt nie lubi, a dodatkowo wydłuża on czas pracy, przydałby się jakiś program, który wszystko to mógł uporządkować. Jak dobrać właściwy? Oto kilka porad.

Mierzmy siły na zamiary

Ważne jest to szczególnie z tego względu, że współczesny rynek oferuje całą masę różnorakiego oprogramowania. Na początek warto zadać sobie jedno podstawowe pytanie. Czego tak naprawdę oczekujemy i jaki zakres obowiązków działania nas interesuje. Zdecydowanie nie warto inwestować w profesjonalne i skomplikowane aplikacje tylko po to, by skatalogować kilka rzeczy.

Sprawdźmy też wcześniej, czy program taki jest odpowiednio dostosowany do naszej branży. Ustalmy więc, które funkcje są dla nas istotne. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto jeszcze sprawdzić funkcjonalność. Poczytajmy opinie (najlepiej niezależne), sprawdźmy recenzje. W ten sposób unikniemy wypadku, w którym zakupimy niesamowicie rozbudowany produkt, a po jakimś czasie okaże się, że praca z nim to koszmar.

Od katalogowania po fakturowanie

Czym więc powinien charakteryzować dobry i funkcjonalny program magazynowy? Przede wszystkim kilkoma podstawowymi cechami i funkcjami. Zaliczymy do nich przede wszystkim:

  • Interfejs użytkownika, który opracowany jest w sposób intuicyjny i przyjazny w obsłudze. Zwiększa to nie tylko szybkość i efektywność pracy, ale również poprawia jej komfort.
  • Praca z dokumentami magazynowymi – MM, PZ, WZ, PW, RW, czyli to, co najważniejsze. Liczy się tutaj łatwość ich tworzenia oraz późniejszej korekty.
  • Obsługa wielu magazynów, jeśli mamy ich kilka. W grę wchodzi wtedy sposób przyznawania uprawnień pracownikom oraz praca na wielu stanowiskach.
  • Dodatkowa obsługa kontrahentów i cen, jeśli prowadzimy również sklep.
  • Edytor etykiet gotowych do wydrukowania staje się wtedy niezastąpioną pomocą. Ważne, by była możliwość tworzenia ich w różnych formatach.
  • Obsługę czytników i kolektorów danych z pewnością docenią szczególnie właściciele hurtowni, choć opcja ta przydać się może również mniejszym sklepom.

Jest to zaledwie kilka najbardziej podstawowych funkcji dobrego programu magazynowego. Ich sprawne działanie ma jednak znaczenie strategiczne w pracy. Warto tu zaznaczyć, że wszystkie te opcje oraz wiele innych zawiera w sobie program LoMag. Bardzo szeroki jest również profil firm, do których jest on skierowany. Jest to kompleksowe narzędzie zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?